Min bror Johnny havde godt nok advaret mig om, at sådan nogle spabade kunne være farlige. Det var vist noget med, at man kunne falde og slå hovedet, og når man så vågnede op igen, så skulle man lige pludselig giftes??
Og nu var der jo spabad på vores hotel ved Niagara!
Og ganske rigtigt. Ikke så snart er badet fyldt med vand og øllen knappet op, så skvatter jeg og slår hovedet. Og da jeg kom til mig selv, så skulle jeg giftes! 
TILLYKKE DA, I TOSSEHOVEDER!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hvor er jeg dog glad 😯 😆 🙂
Nå, men så må I jo lige holde en stor fest for familien når I kommer hjem. Intet mindre kan gøre det!!!!! 😆
PPFFFSSSSHHHYYYYYYyyyyhhhhhhhh !!!!
(Lyden af trykket der forsvinder fra mit hovede, nu hvor den hemmelige mission endelig har set dagens lys !).
For hulen da !!!!
Det var godt nok lige et stykke tid, jeg måtte holde på den !!!
Det VAR lige før knolden eksploderede 🙂
Nå …. nu er det ude, så stort tillykke her fra Iben og undertegnede ! 🙂
Eh? Hvorfor skulle vi holde en fest når vi kommer hjem?
Vi er jo “bare” blevet forlovet.
Anyways for lige at ligge en dæmper på forventningerne rundt omkring, så bliver der ikke tale om noget kirkebryllup, og der bliver med sikkerhed ingen suppe, steg og is fest. Det ligger helt fast.
Men ellers, så er der ikke meget der er fastlagt endnu. Og det bliver det heller ikke lige med det første. 🙂
Uha, John. Det er noget skidt du ikke kan finde ud af at sladre. 🙂
Nå, spøg til side. Når der nu ikke bliver kirkebryllup med suppe, steg, is og orgelspil, må I jo gøre noget i forbindelse med den “bare” forlovelse. 😆
Vi vil da ikke snydes for alt!!!!!! hi, hi. Knus
Tillykke med det Jan!! 🙂
Et tillykke her fra Vejle også!
Også tillykke herfra 😀
Vi takker for alle lykønskningerne nu hvor vi er tilbage i civilisationen i Boston 🙂
Pingback: Bryllup | Jans Weblog - Skarpe holdninger...
Pingback: Bryllup - Jans skarpe...